Prof. Dalia Leinartė antrą kartą išrinkta JT komiteto nare.

Dalia Leinarte

Birželio 21 d. Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Niujorke vykusiuose rinkimuose Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro direktorė profesorė Dalia Leinartė antrą kartą išrinkta JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto (Committee on the Elimination of Discrimination against Women, CEDAW) nare. Lietuvė sulaukė didžiausio palaikymo – už ją balsavo net 121 valstybės atstovai. Rinkimuose dėl 11 vietų iš viso varžėsi 25 kandidatai.

Kaip teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai, ši sėkmė – tai dar vienas aktyvios Lietuvos pozicijos ginant moterų teises, kovojant su smurtu prieš moteris ir užtikrinant lyčių lygybę pripažinimas. Lietuva aktyviai prisideda prie JT Saugumo Tarybos rezoliucijos Nr. 1325 įgyvendinimo. Šia rezoliucija siekiama moterims suteikti didesnį vaidmenį taikos ir saugumo, konfliktų sprendimo bei preventyvios diplomatijos, žmogaus teisių užtikrinimo srityse. Lietuva taip pat finansuoja vystomojo bendradarbiavimo projektus moterų teisių klausimais Baltarusijoje, Ukrainoje ir Moldovoje.

„Tarptautinis pripažinimas įpareigoja. Tikiuosi, kad aukštas daugumos JT konvenciją ratifikavusių šalių įvertinimas paskatins efektyvesnį lyčių lygybės įgyvendinimą Lietuvoje ir didesnę pagarbą žmogaus teisėms mūsų visuomenėje“, – sako prof. D. Leinartė.

Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetas yra ekspertinis JT komitetas, kuris nagrinėja šalių narių teikiamas ataskaitas apie JT konvencijos dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims įgyvendinimą ir teikia rekomendacijas. Konvencija vienija 189 šalis. Komitetą sudaro 23 nepriklausomi aukštos kvalifikacijos ekspertai iš viso pasaulio.

Į JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą profesorė D. Leinartė buvo išrinkta 2012 m. Tokios pareigos Jungtinių Tautų žmogaus teisių stebėsenos ir priežiūros sistemoje Lietuvos atstovui atiteko pirmą kartą. Lyčių lygybės ekspertė, istorikė prof. D. Leinartė nuo 2000 m. vadovauja Vilniaus universiteto Lyčių studijų centrui, yra Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos kviestinė ekspertė ir Demokratijų bendrijos Lyčių lygybės darbo grupės narė.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos