2002-2003 metais LSC leido internetinį žurnalą "Klėja".

Žurnalas "Klėja" buvo rengiamas 2002-2003 metais ir jo tikslas buvo propaguoti jaunų moterų ir vyrų akademinę - kūrybinę mintį. Žurnalo puslapiuose vietą rado pradedantys savo mokslinę veiklą moterys ir vyrai, kuriems dažnai problematiška publikuoti savo darbus tradiciniuose akademiniuose leidiniuose, ypač jei šie darbai susiję su lyčių problematika. Pirmuosiuose keturiuose žurnalo numeriuose buvo analizuojami lyčių stereotipai žiniasklaidoje, kuri labai dažnai pateikia suvulgarintus ir suprimityvintus lyčių vaidmenis. Žurnalo numeriuose taip pat buvo aptartos prekybos moterimis, prostitucijos, smurto problemos; pateikiamos naujausių knygų recenzijos, tyrimai, studentų darbai.

2003 metais pasirodė 4 teminiai žurnalo numeriai:

"Lietuvos šeima: vakar, šiandien ... o rytoj?" - šiame žurnalo numeryje analizuojamos šeimos socialinės politikos problemos.

"Ar reikalingas Lietuvai feminizmas?" - sąvoka "feminizmas" yra viena kontraversiškiausių. Nepaisant to, kad pats reiškinys nebuvo detaliau aptartas, jis nuolat sulaukia audringų ginčų. Tad šio žurnalo tikslas - kritiškai pristatyti feministines idėjas ir įvertinti jų sklaidą Lietuvoje.

"Vyrai Lietuvoje: laimėjusi ar pralaiminti lytis?" Įprasta tvirtinti, kad Lietuvos visuomenė - patriarchalinė. Vadovaujantis šia nuostata, visos vadovaujančios pozicijos moksle, politikoje, versle bei šeimoje turėtų priklausyti vyrams. Tačiau ar paprasta vyrams įgyvendinti šiuos visuomenės jiems keliamus lūkesčius? Žurnalo numeryje svarstomi tradiciniai "vyriškumo" modeliai, atskleidžiamos jų susiformavimo sociologinės, kultūrologinės prielaidos.

"Moterys Lietuvos istorijoje" - šis žurnalo numeris skirtas Lietuvos moterų istorijos 100 metų jubiliejui paminėti.

- Žurnalas Klėja Nr. 1

- Žurnalas Klėja Nr. 2

- Žurnalas Klėja Nr. 3

- Žurnalas Klėja Nr. 4

- Žurnalas Klėja Nr. 5

- Žurnalas Klėja Nr. 6

- Žurnalas Klėja Nr. 7

- Žurnalas Klėja Nr. 8

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos