Kvietimas diskusijai apie feminizmą [2017-09-13]

2017 09 27 donato knygos plakatas

Rugsėjo 27 d., trečiadienį, 18:00, VU Centriniuose rūmuose, Universiteto g. 3, 239 aud.:

Kas yra feminizmas ir kaip jį supranta visuomenė? Kiek feministinės idėjos yra populiarios Lietuvoje? Ar feminizmas turi būti populiarus, kad taptų aktualus? Kas apskritai yra populiarusis feminizmas ir kokias formas jis įgauna?

VU Lyčių studijų centro lektoriaus Donato Paulausko knygos „F* žodis, kurio negalima minėti“ pristatyme apie šiuos ir kitus klausimus diskutuos:
knygos autorius Donatas Paulauskas
meno kritikė, kuratorė Laima Kreivyte
Manoteises.lt vyr. redaktorė Jūratė Juškaitė
„Moterys kalba“ narė Modesta Kairyte

Renginį organizuoja:
VU Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras

Su rugsėjo 1 - ąja! [2017-09-01]

Mieli kolegos, studentės ir studentai! Sveikiname su Mokslo ir žinių, kurių niekada nebūna perdaug, diena! Kviečiame tobulintis Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centro dėstytojų Bendrųjų universtitetinių studijų paskaitose! Paskaitos prasideda rugsėjo 7 dieną 15 val. Saulėtekio al. 22, Verslo mokyklos pastate, 16, 17 auditorijose ir Saulėtekio al. 9, I rūmų , 210 auditorijoje.

Paskaitų tvarkaraštį rasite čia ir čia

Laukiame jūsų!

Lyčių studijų centras naujoje erdvėje [2017-05-23]

CentrasNuo gegužės 16 dienos Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras persikėlė į naują vietą - iš Baltupių, Didlaukio g. 47, kur buvo įsikūręs kartu su Matematikos ir informatikos fakultetu, Centras persikėlė į Saulėtekio al. 9, III rūmus, kur iki šiol dominavo Fizikos fakulteto darbuotojai.

Lyčių studijų centras yra ketvirtame aukšte, 420 kabinete.

Lyčių studijų centro bibliotekoje sukaupti ir naujai įsigyti leidiniai nuo rudens bus prieinami ir pasiekiami MKIC Komunikacijos skaitykloje.

Tarptautinė konferencija „Kohabitacija Europoje: erdvė ir laikas" [2013-09-05]

2013 m. rugsėjo 5-6 d. vyko tarptautinė konferencija „Kohabitacija Europoje: erdvė ir laikas"2013 09 06 konf sumazinta copy copy
("Cohabitation in Europe: Through Space and Time").
Organizatoriai dr. Jan Kok, Radboudo Universitetas Nijmegene www.ru.nl (Nyderlandų Karalystė), ir prof. Dalia Leinartė, Vilniaus universiteto Lyčių studijų centras.

Konferenciją iš dalies rėmė Lietuvos mokslo taryba.

Plačiau

Programa

Susitikimas su Kinijos moterų delegacija, atvykusia į konferenciją [2017-05-25]

Gegužės 26 dieną Komunikacijos fakulteto Freskos kambaryje susitiko Lyčių studijų centro dėstytojai ir Visos Kinijos moterų federacijos delegacija, vadovaujama viceprezidentės ponios Tan Lin. Delegacijos narės domėjosi pagrindiniais Centro dėstytojų darbais ir lyčių politikos formavimu Lietuvoje. Susitikimo metu buvo aptartos bendros lyčių studijų ir lygių galimybių įgyvendinimo problemos Kinijoje ir Lietuvoje. Susitikimas vyko draugiškoje ir savitarpio supratimo aplinkoje.

Visos Kinijos moterų federacijos delegacija dalyvauja tarptautinėje konferencijoje „Moterų ekonominis įgalinimas: lygios galimybės darbo pasaulyje”, kurią rengia LR Užsienio reikalų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Mykolo Romerio universitetas. Renginio globėja Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

DSC07469 250 DSC07478 250

Dėl knygų grąžinimo [2017-06-13]

MKIC  komunikacijosGerbiamieji ir gerbiamosios! Lyčių studijų centro knygos jau bus išduodamos ir grąžinamos MKIC Komunikacijos skaitykloje:

Saulėtekio al. 5 (A korpusas, II aukštas)
 Tel. (8 5) 219 5096

Labai džiaugiamės, kad ir ateityje knygos lyčių tematika bus sukauptos vienoje vietoje ir lengvai pasiekiamos visiems besidomintiems ir smalsiems skaitytojams.

Prašome visas anksčiau iš VU  Lyčių studijų centro bibliotekos Baltupiuose paimtas knygas grąžinti į naująją jų laikymo vietą MKIC Komunikacijos skaityklą.

Berklio universiteto (JAV) prof. Smadar Lavie paskaita balandžio 5 d. [2017-03-28]

Smadar LavieKolegų iš VU Orientalistikos centro paprašyti maloniai kviečiame į vizituojančios  Kalifornijos Berklio universiteto profesorės Smadar Lavie paskaitą balandžio 5 dieną, trečiadienį, 17 val. "Izraelio feminizmas ir Palestinos klausimas". Paskaita vyks anglų kalba, VU Orientalistikos centro J. Kovalevskio auditorijoje, Universiteto g. 5.

Skaityti daugiau: Berklio universiteto (JAV) prof. Smadar Lavie paskaita balandžio 5 d.

Lyčių studijoms Lietuvoje - 25-eri sukanka jau šį penktadienį, kovo 31 d. [2017-03-28]

1993 08_23-25_500Lyčių studijų centras 2017 m. kovo 31 d. rengia nacionalinę mokslinę konferenciją
„LYČIŲ STUDIJOMS LIETUVOJE – 25-eri: PASIEKIMAI, IŠŠŪKIAI, PERSPEKTYVOS“
Kviečiame įvairių sričių mokslininkes(-us), lyčių studijų teoretikes(-us) ir praktikes(-us), atsakingų ministerijų darbuotojas(-us), lyčių lygybės srityse dirbančių institucijų ekspertes(-us), NVO organizacijų atstoves(-us) parengti pranešimus bei jų metu pasidalinti teorinėmis ir praktinėmis lyčių studijų įžvalgomis, inicijuoti mokslines diskusijas aktualiomis temomis.

Programa

Konferencija vyks Vilniaus universiteto Teatro salėje, 238 ir 239 seminarų kambariuose, Universiteto g. 3.

Konferencijos organizacinis komitetas:
Doc. dr. Lijana Stundžė (pirmininkė)
Prof. (HP) dr. Dalia Leinartė
Dr. Deimantė Šėporaitytė – Vismantė