Vieša paskaita "Įkalinti vyriškumai..." vyko balandžio 14 dieną

Balandžio 14 dieną, ketvirtadienį, 15:00, Lyčių studijų centre įvyko vieša paskaita "Įkalinti vyriškumai Lietuvos pataisos namuose".

Paskaitoje buvo kalbama apie laisvės atėmimo bausmę atliekančių vyrų socialinį gyvenimą ir kasdienybę Lietuvos įkalinimo įstaigose. Taip pat buvo bandoma atsakyti į klausimą kaip įkalinti vyrai prisitaiko prie kalėjimo aplinkos, kokius skirtingus adaptacijos būdus jie naudoja, kokios vyriškumo formos kalėjimo aplinkoje yra labiausiai priimtinos, kaip vyriškumas yra įgyvendinamas ir transformuojamas priklausomai nuo nuteistųjų padėties socialinėje organizacijoje ir kaičių tarpusavio santykių. Didžiausias dėmesys buvo sutelkiamas į kalėjimo aplinkos vaidmenį kuriant vyrišką tapatybę ir formuojant savitą socialinę struktūrą.

Paskaitą skaitė dr. Rūta Vaičiūnienė, Lietuvos teisės instituto mokslo darbuotoja ir Vytauto Didžiojo universiteto sociologijos katedros lektorė, kurios mokslinių interesų kryptys apima kalėjimų studijas, vyriškumo ir lyčių sociologiją, kritinės kriminologijos ir deviacijų sociologijos sritis.