Diskusija apie seksualinį priekabiavimą

 

seksualinis priekabiavimasKetvirtadienį, gruodžio 7 d., 15 val. Komunikacijos fakulteto Lyčių studijų centras kartu su JAV ambasada surengė diskusiją „#ThatsHarassment: pakalbėkime atvirai” su žmogaus teisių, lyčių lygybės, viktimologijos specialistais bei JAV ambasados diplomatais, dirbančiais žmogaus teisių klausimais.

Seksualinis priekabiavimas yra diskriminacijos dėl lyties forma. Tačiau apie tai kalbama labai mažai, o paviešinti atvejai susilaukia prieštaringų visuomenės vertinimų. Asmenys patyrę seksualinį priekabiavimą jaučia gėdą ir bijo apie tai kalbėti bei kreiptis į žmogaus teises ginančias institucijas.
Lyčių studijų centras kartu su Jungtinių Amerikos valstijų ambasada surengė trumpametražių filmų (pavadinimai originalo kalba „The Boss“, „The Co-worker“, „The Politician“, „The Doctor“) peržiūrą ir diskusiją apie seksualinį priekabiavimą „#ThatsHarassment: pakalbėkime atvirai”.
Susirinkusius lietuviškai pasveikino Jungtinių Amerikos valstijų ambasadorė Lietuvoje Jos Ekscelencija Anne Hall.
Diskusijoje dalyvavo Lygių galimybių plėtros centro ekspertės dr. Margarita Jankauskaitė ir dr. Vilana Pilinkaitė-Sotirovič, Birutė Sabatauskaitė iš Žmogaus teisių centro, Europos Lyčių lygybės institutui atstovavo Jurgita Pečiūrienė, o Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai - Laima Vengalė – Dits.
Diskusijos metu buvo analizuojamos seksualinio priekabiavimo priežastys, kalbama kaip atskirti seksualinio priekabiavimo elgseną nuo flirto, kokios yra seksualinio priekabiavimo formos ir kaip jos pasireiškia, kur kreiptis ir ką daryti, jei asmuo patyrė seksualinį priekabiavimą. Diskusijos dalyvės atsakė į auditorijos klausimus ir ragino studentus nebijoti apie tai kalbėti viešai.

Diskutuotos temos aktualumą pabrėžia ir tai, kad Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė lapkričio mėnesį Reikjavike vykusioje tarptautinėje moterų politinių lyderių konferencijoje „Mes galime“ („We Can Do It“) taip pat kalbėjo apie būtinybę stabdyti smurtą prieš moteris, nes ir Lietuvoje, ir pasaulyje kas trečia moteris patiria smurtą.

Lapkričio 25 d. yra Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Nuo 1991 metų visame pasaulyje šią dieną pradedama tarptautinė kampanija „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą lyties pagrindu“, kuri tęsiasi iki gruodžio 10 d., o šią dieną minima Tarptautinė žmogaus teisių diena. Įvykęs renginys taip pat yra šios kampanijos dalis.

JAV ambasadorė Anne Hall Diskusija apie seksualinį priekabiavimą  Diskusija apie seksualinį priekabiavimą  Diskusija apie seksualinį priekabiavimą
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos