Forumas Malmėje

Į Feministinį forumą Malmėje, Švedijoje, susirinko per 15000 aktyvisčių ir aktyvistų. Tai vienas didžiausių žmonių, kuriems rūpi lyčių lygybė ir lygios galimybės, sąskrydis.
Aktyvistai susirinko iš viso pasaulio – taip pat gausiai buvo atostovaujama ir Baltijos valstybėms. Latvijos, Estijos ir Lietuvos aktyvistai dalyvavo darbo grupėse, kurios diskutavo apie jaunimo švietimą, keičiant jų požiūrį į nusistovėjusius lyčių stereotipus. Prelegentai siūlo skatinti mergaites kalbėti viešai, reikšti savo nuomonę, plėsti veiklos erdvę. Tuo tarpu berniukams siūlo mokytis išklausyti ir kitus, kalbėti apie nuotaikas ir jausmus, ginčus spręsti nesmurtiniu būdu.

Skaityti daugiau: Forumas Malmėje

Pokalbis su prof. Dalia Leinarte

Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro direktorė prof. Dalia Leinartė išrinkta Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto vicepirmininke. Tokios pareigos Jungtinių Tautų žmogaus teisių stebėsenos ir priežiūros sistemoje Lietuvos atstovui atiteko pirmą kartą.

Pokalbis

Moters tapatumo ir vietos pasaulyje ieškoma literatūroje

Dr. Eglė Kačkutė-Hagan, VU Lyčių studijų centro mokslininkė-stažuotoja, jau kurį laiką gilinasi į moterų tapatybės, padėties visuomenėje ir diskriminacijos problemas. Prieš dvejus metus jos išleistoje knygoje „Svetimos ir savos“ analizuojama keturių šiuolaikinių rašytojų – bričių Trezzos Azzopardi, A. L. Kennedy ir prancūzių Marie NDiaye, Marie Darrieussecq – kūryba. Dr. Eglė Kačkutė-Hagan moterų kūryboje ieško santykio su jomis pačiomis, jų asmenine patirtimi ir visuomene, kurioje jos gyvena. Moterų padėties visuomenėje, jų diskriminacijos, motinystės patirčių ir kitos temos mokslininkę verčia gilintis į naujos, šiuolaikinės moters pasaulį, atsiskleidžiantį per meną, literatūrą ir, žinoma, kasdienį gyvenimą. Ką literatūra gali pasakyti apie žmogų, kodėl literatūros mokslas laikomas patikimu ir kokios tapatumo problemos kamuoja moteris? Kalbamės su dr. E. Kačkute-Hagan.

Pilną interviu rasite čia.

Skaityti daugiau: Moters tapatumo ir vietos pasaulyje ieškoma literatūroje

Sukurtas Nacionalinis gyvenimo istorijų archyvas

Nacionalinės mokslo programos „Valstybė ir tauta: paveldas ir tapatumas", (reg. Nr. VAT-18/2010-AB) projekto "Sovietmečio atmintis Lietuvos gyvenimo istorijose: viešųjų ir privačiųjų diskursų sąryšiai" metu sukurtas Nacionalinis gyvenimo istorijų archyvas saugomas Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete. Archyvas skirtas moksliniams tikslams. Kreiptis: Sociologijos katedra, tel.: +370 5 2667626, adresas: Universiteto g. 9/1, 413-414.

Stažuotė Lyčių lygybės ir moterų istorijos institute Amsterdame

2013-02-06 AtriaLyčių studijų centro darbuotojai nuolat tobulinasi ir kelia savo kvalifikaciją. Vasario mėnesį administratorė Laima Statulevičienė, pasinaudodama VU Karjeros centro koordinuojama Erasmus programa - mokymosi vizitai VU personalui užsienio neakademinėse organizacijose, buvo išvykusi į Olandiją, kur turėjo galimybę aplankyti ir praktiškai stebėti dokumentacijos centrų ir archyvų darbą. Pagrindinis vizito tikslas buvo Aletta E-Quality, Lyčių lygybės ir moterų istorijos institutas. Nuo 2013 01 28 institutas pakeitė pavadinimą į Atria. Aletta pavadinimas buvo susietas su pirmosios Olandijoje moters, įstojusios į universitetą 1871 metais ir 1878 metais apgynusios medicinos mokslų daktarės laipsnį, Alettos Jacobs vardu. Instituto pavadinimas Atria, susietas su instituto misija – sujungti žmones ir idėjas tam, kad netolimoje ateityje vyrai ir moterys ne tik turėtų lygias galimybes, bet taip pat džiaugtųsi ir tikrai lygiomis teisėmis. Atria, graikiškai reiškia vieną erdvę, kurioje ir ketinama sukurti saugią erdvę – ir tiesiogine, ir perkeltine prasme – informacijai apie moteris ir vyrus, feminizmą, moterų teises ir moterų istoriją. 1935 metais nuo Alettos Jacobs dokumentų buvo pradėtas kurti šis archyvas. Dabar jame saugoma daugiau nei 600 reikšmingų asmeninių ir organizacijų archyvų. Seniausias iš jų datuojamas 1870 metais ir gaunami vis nauji. Fotografijose, plakatuose ir įvairiuose objektuose užfiksuota beveik 150 metų moterų istorijos.

Skaityti daugiau: Stažuotė Lyčių lygybės ir moterų istorijos institute Amsterdame

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos