Moterys su negalia žiniasklaidoje ir popkultūroje:tarp sureikšmintojo ir besipriešinančio moteriškumo formų

Seminarą vedė dr. Deimantė Šėporaitytė

Kokie moterų su negalia įvaizdžiai dominuoja Lietuvos žiniasklaidoje, kokios neįgalių moterų praktikos ir reprezentacijos atsiskleidžia užsienio bei Lietuvos populiariojoje kultūroje? Kaip neįgalių moterų praktikos ir reprezentacijos prisideda prie lyčių stereotipų platinimo ir jų kritikos? Ir kodėl kai kurie neįgalių moterų įvaizdžiai tuo pat metu yra ir išlaisvinantys, ir skatinantys priespaudą?

Seminaro metu buvo aptariamos moterų su negalia įvaizdžio kategorijos, tekstuose apie neįgalias moteris nutylimos temos, teigiami ir neigiami neįgalių moterų vaizdavimo aspektai. Neįgalių moterų įvaizdžiai buvo lyginami su žiniasklaidoje dominuojančiomis moteriškumo reprezentacijomis.

Seminaras vyko
2013 lapkričio 13 d., trečiadienį, 18 val.

MKIC

VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre,

Saulėtekio al. 5, seminarų kambaryje A119, I aukšte