Seminaras "Buitinių skundų praktika sovietinėje Lietuvoje"

Buitiniu skundu praktika2008 balandžio 15 d. įvyko seminaras "Buitinių skundų praktika sovietinėje Lietuvoje", pranešėja doc.dr. Dalia Marcinkevičienė. XX a. šešto dešimtmečio viduryje sovietinėje Lietuvoje pradėjo plisti buitiniai skundai ir prašymai. Pranešime keliama hipotezė, kad skundų ir prašymų autoriai tapdavo subjektais, kokiais buvo globėjas ir klientas tokioje neformalių ekonominių santykių sovietinėje praktikoje kaip blatas. Jei blatas kaip neformali šešėlinė veikla buvo prieinamas tik privilegijuotiems sovietinės visuomenės nariams, tai skundų ir prašymų rašymas tapo valdžios įteisinta surogatine blato forma, kuria naudojosi eiliniai (neturintys ekskliuzyvinių socialinių ryšių) sovietinės Lietuvos gyventojai. Ši hipotezė pranešime plėtojama, pasitelkiant Lietuvos piliečių rašytus laiškus valdžios atstovams ir žurnalistams.