Nacionaliniai projektai

Barbora Didžiokienė: mažosios dailininkės prisiminimai. II tomo spausdinimo darbai.

Projekto tikslas – išleisti dailininkės Barboros Didžiokienės dienoraščio II dalį.

Barbora Didžiokienė (1896-1976) – rusų kilmės žymi tarpukario Lietuvos tapytoja, grafikė, scenografė, tapytojo Vlado Didžioko žmona, kurios gyvenimo aprašymas-dienoraštis saugomas Kaune, Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje. Lyčių studijų centras, bendradarbiaudamas su dailėtyrininke Ramute Rachlevičiūte, rengiasi išleisti II tomą.

Projekto vadovė – prof. Dalia Leinartė.

Projekto trukmė: 2015 05 - 2015 12.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

 

Jaunų vyrų prokreaciniai tapatumai: kultūrinės normos, individualūs lūkesčiai ir patirtys

 

Baigėsi pirmi projekto „Jaunų vyrų prokreaciniai tapatumai: kultūrinės normos, individualūs lūkesčiai ir patirtys“ metai. Atlikti visi suplanuoti darbai, surinkta 60 pusiau struktūruotų interviu su jaunais (19-34 m. amžiaus) skirtingose Lietuvos vietovėse gyvenančiais, neturinčiais vaikų, skirtingų socialinių grupių vyrais. Surinktų interviu bendra įrašų trukmė – 109 val. 6 min. Vidutinė vieno interviu trukmė – 1 val. 49 min. Pusiau struktūruoto interviu gairės buvo sudarytos iš keleto klausimų grupių. Pagrindinę tyrimo instrumento dalį sudarė klausimai apie jaunų vyrų tėvystės sampratas, kitų vyrų tėvystės vertinimus, prokreacinius ketinimus ir jų kaitą, pasirengimą tapti tėvu, susikurtą vaikų įvaizdį ir įsivaizduojamas veiklas bei vaikų priežiūrą, galimos tėvystės scenarijus. Daug dėmesio buvo skiriama klausimams apie tyrimo dalyvių prigimtinę šeimą, santykį su tėvu, motina ir kitais artimaisiais. Mokslininkai pažymi, kad patirtys prigimtinėje šeimoje ir santykiai su artimaisiais veikia vyrų prokreacinius pasirinkimus ir tėvystės, vyriškumo sampratas. Interviu metu taip pat nemažai dėmesio buvo skiriama ir romantiniams santykiams bei jų sąsajoms su tėvyste, nes santykių su partnere(-iu) pobūdis ir kokybė bei turima romantinių santykių patirtis itin glaudžiai susijusi su prokreaciniais ketinimais ir jų realizavimu. Seksualinės elgsenos ir reprodukcinės sveikatos klausimų grupė padeda atskleisti vyrų prokreacinį sąmoningumą, požiūrį į savo ir partnerės(-io) reprodukcinę sveikatą, atsakomybės šeimos planavimo klausimais sampratą.

Skaityti daugiau: Nacionaliniai projektai

Tarptautiniai projektai

2012 m. Lyčių studijų centras inicijavo naujos tarptautinės svetainės „Women in Democracy" (Moterys ir demokratija) kūrimą. Bendradarbiaujančios šalys: Afganistano Islamo Respublika, Baltarusijos Respublika, Gruzija, Moldovos Respublika, Ukraina, Demokratijos bendrijos šalys. Svetainės tikslas - sukurti inovatyvią internetinę svetainę, pristatančią ir skatinančią lyčių lygybės iniciatyvas. Ši globali internetinė svetainė yra pirmas tokio pobūdžio forumas, talpinantis aktualias moterų teisių realijas bei padedantis įgyvendinti lyčių lygybę regiono ir kitose Demokratijų bendrijos šalyse. Projektą remia Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija. Svetainė pasiekiama internetiniu adresu: www.womenindemocracy.org     


Implementation of Gender Mainstreaming at Governmental Level in the EU Member States (Lyčių aspekto įgyvendinimas vyriausybiniu lygiu Europos Sąjungos šalyse narėse), 2005 12 01– 2007 02 28 

Projektą vykdė Švedija su Lietuva, o partnerės buvo Suomija ir Portugalija. Už projekto įgyvendinimą buvo atsakingas Lyčių tyrimų centras, Göteborgo universitetas. Projektas buvo finansuotas iš Lyčių lygybės programos. 


Children and Youth Experiencing Sexual and Gendered Violence (Vaikai ir jaunimas, patiriantis seksualinį smurtą ir smurtą lyties pagrindu) 2004 m.

LSC buvo partneriais DAPHNE II projekte, kurį inicijavo ir koordinavo Oulu universitetas, Suomija. 


Prevention Strategy in Schools: A Training Course for Trainers (Seksualinio išnaudojimo prevencijos strategija mokyklose, apmokymai supervizoriams) 2003 m.

The School and Prevention of Sexual Abuse: Summer Course for Teachers (Seksualinio išnaudojimo prevencija mokykloje: vasaros kursai mokytojams) 2002 m.

Tarptautinė vasaros mokykla. Dalyviai: mokytojai iš Baltarusijos, Kaliningrado regiono (Rusijos) ir Lietuvos.  


International Sexuality Description Project (Tarptautinis seksualumo aprašymo projektas) 2001 m.

Projektas inicijuotas dr. Davido P. Schmitto, psichologijos katedra, Bradley universitetas, JAV.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos