Moters tapatumo ir vietos pasaulyje ieškoma literatūroje

Dr. Eglė Kačkutė-Hagan, VU Lyčių studijų centro mokslininkė-stažuotoja, jau kurį laiką gilinasi į moterų tapatybės, padėties visuomenėje ir diskriminacijos problemas. Prieš dvejus metus jos išleistoje knygoje „Svetimos ir savos“ analizuojama keturių šiuolaikinių rašytojų – bričių Trezzos Azzopardi, A. L. Kennedy ir prancūzių Marie NDiaye, Marie Darrieussecq – kūryba. Dr. Eglė Kačkutė-Hagan moterų kūryboje ieško santykio su jomis pačiomis, jų asmenine patirtimi ir visuomene, kurioje jos gyvena. Moterų padėties visuomenėje, jų diskriminacijos, motinystės patirčių ir kitos temos mokslininkę verčia gilintis į naujos, šiuolaikinės moters pasaulį, atsiskleidžiantį per meną, literatūrą ir, žinoma, kasdienį gyvenimą. Ką literatūra gali pasakyti apie žmogų, kodėl literatūros mokslas laikomas patikimu ir kokios tapatumo problemos kamuoja moteris? Kalbamės su dr. E. Kačkute-Hagan.

Pilną interviu rasite čia.